Legionella v Rzeszówě – K dispozícii sú prvé výsledky rozborov vody

,

V tejto chvíli máme prvé výsledky testov z 18. augusta. Ide o osem vzoriek teplej vody a jednu vzorku z miesta bydliska osoby s potvrdenou infekciou. Z týchto ôsmich vzoriek boli štyri kontaminované baktériami, dve na vysokej úrovni, jedna na strednej úrovni a pri jednej jednotke tvoriacej kolónie boli potvrdené, povedal Dr. Adam Sidor z Podkarpatského hygienického inšpektorátu. Pôvod legionellovej infekcie v regióne sa ale stále zisťuje.

Legionelóza postihuje plíce

Legionelóza postihuje pľúca

V Rzeszówe bolo odobraných 105 vzoriek, osem pochádzalo zo susedných oblastí. V tejto chvíli má Sanepid výsledky deviatich vzoriek z 18. augusta. Dve vzorky boli kontaminované na vysokej úrovni. V tomto prípade hrozí pri použití sprchy infekcie, povedal doktor Sidor.

K dnešnému dňu máme potvrdených 144 prípadov. Zaznamenali sme 11 úmrtí. Pátranie po zdroji nákazy prebieha. V tejto chvíli zvažujeme kontamináciu baktérií legionella v sieťach teplej a studenej vody, uviedol na tlačovej konferencii hygienický inšpektor Podkarpatského vojvodstva.

Oznámenie Ministerstva zdravotníctva

Vzhľadom na situáciu ohľadom legionelly by sme vás radi informovali, že počet pacientov aktuálne prijatých do nemocníc a pacientov s diagnózou tejto bakteriálnej infekcie klesá,“ uviedlo ministerstvo zdravotníctva na Twitteri.

Najpravdepodobnejším zdrojom nákazy je obecný vodovod, čo potvrdzujú prvé výsledky testov vzoriek vody odobratých 18. augusta. Ďalšie strategické rozhodnutia sa prijmú po získaní ďalších výsledkov vzoriek.

Nechaj odpoveď

Váš email nebude zverejnený. Povinné polia sú označené *