Články

Rozbory vody SK

Legionella v Řešove – K dispozícii sú prvé výsledky rozborov vody

,

V tejto chvíli máme prvé výsledky testov z 18. augusta. Ide o osem vzoriek teplej vody a jednu vzorku z miesta bydliska osoby s potvrdenou infekciou. Z týchto ôsmich vzoriek boli štyri kontaminované baktériami, dve na vysokej úrovni, jedna na strednej úrovni

Starosta města Rzeszów Konrad Fijołek a prezident Městské vodárenské a kanalizační společnosti v Rzeszówě Robert Potoczny

Epidémia Legionelly v poľskom Réšove má na svedomí už 7 životov (aktualizace)

,

Vo štvrtok 17.8. podľa serveru onet.pl informoval riaditeľ Ríšovskej fakultnej nemocnice Grzegorz Materna o výskyte legionárskej choroby u niekoľkých pacientov. V piatok 18.8. zverejnila hlavná hygienická stanica v Réšove (Sanepid) informáciu o 15 potvrdených prípadov nákazy Legionellou u hospitalizovaných osôb v nemocnici v Réšove.

Legionella v bazéne

Legionella: Prevencia a eliminácia

,

Baktéria rodu Legionella sa vo vode vyskytuje pomerne prirodzene. Väčšinou však nejde o množstvo, ktoré môže ohroziť naše zdravie. A to dokonca ani v prípade, keď už sa vo vode baktérie premnožili a dôjde k požitiu kontaminovanej vody.

Legionella riziko

Legionella na Slovensku – zdravotné riziko a nová legislativa

,

Žijeme v symbióze s rôznymi baktériami ale nie všetky predstavujú pre človeka zdravotné riziko. Prevažná väčšina ľuďom nijako neublíži, niektoré sú dokonca zdraviu prospešné. Teda pokiaľ sa vyskytujú tam, kde majú. V prípade človeka sú vítané predovšetkým v hrubom čreve. Problém predstavujú baktérie vyskytujúce sa v pitnej vode.

Ako na baktérie rodu Legionella

,

Baktéria legionella (Legionella pneumophila) môže spôsobiť dosť vážne ochorenie. Sú známe aj prípady smrti. Toto ochorenie sa prejavuje takmer zhodnými príznakmi, ktoré má zápal pľúc. Väčšina ľudí sa legionelly nemusí výraznejšie obávať, nie je pre nich vážnejším nebezpečenstvom. Pokiaľ má však napadnutý jedinec zníženú imunitu, môže nastať problém. Nebezpečenstvo hrozí najmä u starších ľudí, detí alebo všeobecne oslabených ľudí. Slabý imunitný systém umožní rýchly rozvoj zápalu pľúc.

Legionella – Najväčšia epidémia legionárskej choroby

,

Legionella, gram negatívnej baktérie, sa dokáže úspešne množiť a šíriť v rozvodoch vody a tiež ventiláciou. Antropogénne prostredie jej maximálne vyhovuje. Vzduchotechnické a teplovodné systémy v konferenčných sálach, kancelárskych budovách alebo nemocniciach pre ňu predstavujú ideálny úkryt.

Nebezpečenstvo skryté v rozvodoch vody: bakteriálne biofilmy

,

Vedci zo švédskeho Lundu pred niekoľkými rokmi predstavili výsledky výskumu zaoberajúceho sa mikrobiálnym osídlením vodovodných potrubí. V článku prezentovali zistenie, že pohár pitnej vody obsahuje takmer desať miliónov baktérií

fakta

Štatistiky a fakty o Legionelle

,

Legionella je vnútrobunkovým parazitom, ktorý vnikne do našich buniek a množia sa v nich. Prinášame niekoľko stručných informácií a fakt o tejto zákernej baktérii.

Čo je pontiacka horúčka?

,

Pontiacka horúčka je miernejší prejav nákazy baktériou Legionellou. Pri pontiackej horúčke dochádza k podobným prejavom ako pri chrípke.